EDUKACINĖ IŠVYKA ,,KELIONĖ Į ŠVEDIJĄ"

Šiltą ir saulėtą gegužės birželio 6-osios dienos rytą 3 A klasės mokiniai leidosi į „Kelionę po Švediją“. Prie „IKEA“ parduotuvės įėjimo klasę pasitiko gidai ir apsaugos darbuotojas. Išklausėme trumpą instruktažą ir susipažinome su ekskursijos taisyklėmis. Gavome liemenes su atšvaitais, kuriuos privalėjome dėvėti visos ekskursijos metu.
Ekskursiją tęsėme vaikams gerai pažįstamoje vietoje – šalia žaidimų kambario „Småland“. Čia aiškinomės, ką vaikai yra girdėję apie Švediją. Kalbėjome apie švedų keliautojus ir atradėjus, žymiausius kūrėjus ir išradimus, už kuriuos turime būti dėkingi būtent šios šalies gyventojams. Bandėme atspėti, ką reiškia žodis Lördagsgodis ir kodėl jį būtina išmokti kiekvienam vaikui.  Daug sužinojome apie švedų meilę gamtai, karališkąją šeimą ir dar daug visko.
Pakilę į antrą aukštą, sustojome prie sofų. Gidai papasakojo, iš kur atsiranda ,,IKEA" baldų pavadinimai ir kokios gražiausios Švedijos vietos juose užfiksuotos.
Aplankius vaikiškų prekių skyrių, kalbėjome apie Švedijos gyventojų namus ir bandėme atspėti, kas gyvena parduotuvėje įrengtuose vaikų kambariuose: berniukai ar mergaitės, kiek jiems metų, ką jie mėgsta, kuo užsiima... 
Turiningos edukacijos metu sužinojome ir tai, koks yra Švedijos nacionalinis gyvūnas ir kas sieja ,,IKEA" su dinozaurais. Prisiminėme nykstančias gyvūnų rūšis ir bandėme jas rasti parduotuvės lentynose.
Švediškame restorane mėgavomės šviežiomis bandelėmis su cinamonu ir apžiūrėjome vertikalųjį daržą. Gidai papasakojo, ką švedai vadina „fika“, iš kur atsiranda ką tik valgytos bandelės ir kuo Švedijoje ypatinga spalio 4-oji.
Taip pat sužinojome apie Švedijos kalną Kebnekaisė. Jo viršūnę ištisus metus dengia sniegas, tad ir mes išmėginome jo pasigaminti gesintuvo pagalba. Pasidžiaugę netikru sniegu, išgirdome pasakojimą apie Švedijos miškus. Sužinojome, kaip ,,IKEA" naudoja išteklius, kodėl svarbu tausoti gamtą, iš ko gaminamos prekių pakuotės ir kaip jų forma prisideda prie planetos gerovės. Pažiūrėjome ir kas slepiasi pakuočių viduje: keletą baldų išpakavome, surinkome.
Po ekskursijos buvome pavaišinti ,,Ikea" ledais. Visi ekskursijos dalyviai namo išsinešė po švedišką suvenyrą – atšvaitą su Dalos arkliuku.
3 valandų kelionė nė kiek neprailgo. Laimingi ir pilni įspūdžių grįžome atgal į mokyklą.
Už šią galimybę pabuvoti parduotuvėje ,,IKEA", 3 a kl. mokiniai ir mokytoja Jurgita nuoširdžiai dėkoja klasės mamytei - Viktorijai Zolotoriovienei. 

Nuotraukos:
Jurgita Černiauskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos